Cheile Bicăjelului și Durău – zi de Paște cu incidente
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2024/05/347595438_739466791518471_84376559751356690_n-1024x576.jpg)
În data de 5 mai, Salvamont Neamța intervenit în urma unui apel 112 în Cheile Bicăjelului în vederea acordării primului ajutor și evacuării unei victime care a suferit un traumatism grav de membru inferior.
De asemenea, Salvamont Neamț a mai intervenit în urma unui apel 112 în zona Stațiunii Durău în vederea acordării primului ajutor victimei unui accident produs de un ATV.
Comentariile sunt închise