Etapa a 8‑a a Ligii a IV‑a ‑ CS Cimentul Bicaz a învins Moldova Cordun cu scorul de 8‑3

Duminică, 15 octombrie, în etapa a 8‑a a Ligii a IV‑a, formaţia CS Cimentul Bicaz a învins conform aşteptărilor formaţia Moldova Cordun cu scorul de 8‑3, situându‑se pe poziţia a treia a clasamentului.

Antrenorul Cristian Luca ne‑a declarat următoarele:

„O victorie importantă pentru noi, în urma unui joc dominat aproape în totalitate.
Am deschis scorul foarte repede şi am ratat alte câteva şanse de a ne distanţa încă din primele 15 minute. După golul 2 am redus ritmul şi le.am permis adversarilor să vină peste noi şi să ne egaleze în urma unei faze fixe şi a unei greşeli în defensivă; 2-2 la pauză.
În a două repriză am pus stăpânire totală pe joc şi am reuşit să marcăm 6 goluri. Gazdele au mai înscris o dată tot în urma unor greşeli în defensivă.
Echipa : Spiridon- Pascu(Creţu), Zaiţ, Bodeanu, Avram- Apreutesei, Brais(Birsanu), Balajel, Patrichi( Constantinescu)- Pintea, Olariu( Morţun).
Nu au jucat: Horciu, Ţăpuc.
Marcatori: Pintea, Apreutesei 2, Avram, Patrichi, Balajel, Constantinescu şi 1 autogol.
Felicit jucătorii pentru efort şi rezultat. Doresc succes gazdelor de astăzi în meciurile viitoare.”