Liceului ”Carol I” Bicaz, locul I la CONCURSUL NAȚIONAL”SANITARII PRICEPUȚI”
În acest an școlar, echipajul Liceului ”Carol I” Bicaz, format din elevii clasei a IX a A – Bălțătescu Teona, Humă Miruna, Ipate Bianca, Petrescu Loredana, Stan Andreea, Tanislav Răzvan și Voaideș Miruna, au participat la etapa județeană a concursului de educație pentru sănătate și prim ajutor, ”SANITARII PRICEPUȚI”, reușind să se claseze pe locul I.
Concursul, organizat de Filiala Neamț a Societății Naționale de Cruce Roșie, în parteneriat cu ISJ Neamț, DSP Neamț și ISU Neamț, s-a desfășurat pe data de 25.05.2024, la Școala Gimnazială Nr. 5, Piatra Neamț; au concurat 4 echipaje de liceu și 12 de gimnaziu, concursul cuprinzând o probă teoretică și o probă practică în care, fiecare echipaj a acordat primul ajutor pentru două victime.
Echipajul liceului nostru va reprezenta județul Neamț la faza națională a concursului în perioada 22-26 iulie 2024, locul de desfășurare fiind Complexul de servicii Cheile Grădiștei – Resort Fundata, județul Brașov.
Mulțumim mult pentru susținere și sprijin!
Prof. Roxana Dumitrașcu
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2024/06/447472638_1007884007525095_1356333816942952877_n.jpg)
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2024/06/447732681_1007884277525068_5097876585189239721_n-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2024/06/447757005_1007883280858501_9057262656085312649_n.jpg)
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2024/06/447799300_1007883384191824_7798496797430090725_n-1024x768.jpg)
Comentariile sunt închise