Miercuri, 31 Mai 2017, s-a disputat ultima etapă a Campionatului Judeţean de Fotbal, ediţia 2016-2017

Cimentul Bicaz a încheiat cu o victorie în deplasare, scor 7-1 împotriva echipei Steel- Man Târgu Neamţ, cu toate că la finalul primei reprize a fost 1-0 pentru gazde.
În urma acestui rezultat, coroborat şi cu celelalte meciuri, echipa bicăjeană încheie această ediţie de campionat pe locul 5, pe primul loc sub linia play-off-ului ce se va desfăşura la Roznov.
,, A fost un meci frumos, pe care l-am dominat în totalitate, chiar dacă în prima repriză am primit uşor un gol ca urmare a unor greşeli pe o fază fixă de joc a gazdelor. Am avut numeroase ocazii nefructificate, iar în a doua repriză am reuşit să punem presiune şi să marcăm 7 goluri.
Încheiem acest campionat cu bucurie, zic eu. Am avut un retur frumos, în care am practicat un joc bun, deschis şi fair-play. Am demonstrat că putem câştiga împotriva oricărei echipe din campionat şi am recuperat 5 locuri în clasament, după un tur dezastruos. Mergem duminică la Piatra Neamţ, pe un teren emblematic al ţării, pentru Finala Cupei României la nivel judeţean, pe care ne dorim foarte mult să o câştigăm. Apoi ne vom aşeza şi vom hotărî obiectivele viitoare.” C.Luca