Plasă monofilament, depistată pe raza lacului Izvorul Muntelui
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2023/05/lac-1024x512.png)
În cursul dimineții de ieri, în urma apelului unui pescar sportiv ANCBP Filiala Piatra Neamt s-a deplasat pe raza lacului Izvorul Muntelui în apropiere de pensiunea Menta, unde pescarul agățase o plasă monofilament. La fața locului a sosit și un echipaj de poliție al Postului de Poliție TF Bicaz care au demarat o anchetă pentru depistarea făptașului.
Felicităm pescarul care ne-a înștiințat pentru curaj și corectitudine!
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2023/05/347230333_1432248264253646_482688420961757764_n.jpg)
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2023/05/348915771_1002733281168319_2189579530374631744_n-545x1024.jpg)
![](https://www.ziarbicaz.ro/wp-content/uploads/2023/05/348923494_254788487208430_3256060291089915063_n-768x1024.jpg)
Comentariile sunt închise