Urmărit internațional, depistat de polițiștii nemțeni
La data de 3 iunie a.c., la Serviciul de Probațiuni Neamț s-a prezentat un tânăr, de 20 de ani, din Piatra-Neamț, față de care autoritățile judiciare din Belgia au emis un mandat european de arestare în vederea extrădării, pentru comiterea pe teritoriul acestui stat a infracțiunilor de furt prin efracție, escaladare și folosire de chei false, grup infracțional, fiind condamnat la pedeapsa închisorii.
Acesta a fost preluat de un echipaj de jandarmi și predat polițiștilor care l-au prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Bacău care a emis ordonanță de reținere, pentru 24 de ore, fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bacău.
IPJ Neamt
Comentariile sunt închise