10 medalii pentru Bassai-Dai la Campionatul Național pentru copii WUKF

Micii sportivi ai clubului de karate Bassai-Dai antrenați de sensei Mihai Popa au obținut 10 medalii la Campionatul Național pentru copii WUKF care s-a desfășurat la Mediaș în perioada 18-20 iunie. Competiția a fost una de anvergură, participând 44 de cluburi cu peste 400 de sportivi cu vârste până în 12 ani inclusiv.
Cei 6 sportivi Bassai-Dai de pe Valea Muntelui au reușit, cu cele 10 medalii câștigate, sa urce Bassai-Dai pe un binemeritat loc 17 în clasamentul cluburilor.

• Claudia Țepeluș a câștigat experiență

Sunt foarte mândru de sportivii mei pentru medaliile câștigate! Suntem un club mic și tânăr și la fiecare competiție ne batem cu cluburi mari, renumite, cu vechime, și de fiecare dată numele Bassai-Dai este strigat la podium. E o confirmare a muncii noastre și ne demonstrează că suntem pe drumul cel bun. Felicit organizatorii pentru desfășurarea impecabilă a competiției. Mulțumim domnului primar al comunei Borca, Petrică Ruscanu, pentru sponsorizarea deplasării la competiție. De asemenea, mulțumim părinților pentru sprijin și, nu în ultimul rând, mulțumim Avcon Store că a fost, ca întotdeauna, alături de noi.” ne-a declarat sensei Mihai Popa, antrenorul sportivilor Bassai-Dai.